KLM Projekt on projekteerimas mitut ringristmikku üle Eesti

By kristiinaKLM

KLM Projekt on projekteerimas mitut ringristmikku üle Eesti 

Viimase 1,5 aasta jooksul on KLM Projektil olnud hea võimalus projekteerida mitut ringristmikku üle Eesti, millega oleme kogunud hea kompetentsi ja kogemuse erineva suurusega ringristmike projekteerimisel.

Tallinnasse, Haabersti linnaossa projekteeris KLM Projekt ringristmiku Pikaliiva tn ja Sõudebaasi tee vahele. Kuna nende tänavate vahetus läheduses kerkivad mitmed uusarendused, on sinna vajalik rajada ringristmik liiklusohutuse seisukohast ja ühistranspordi paremaks korraldamiseks.

Rae valda, Lehmja külla projekteeris KLM Projekt ringristmiku Rukki tee ja Pähklimäe tee vahele. Piirkonnas on mitmeid olemasolevaid ja tulevasi äri- ja toomisalasid, uusarendusi ning väikeelamumaid. Ala vahetus läheduses on põhimaantee nr 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ja Tallinna ringtee. Kuna piirkonnas on tulevikus realiseerumas mitu erinevat arendusala, mis toovad kaasa arvestatava liikluskoormuse, eriti hommikuti ja õhtuti, on Rukki teele projekteeritud neljaharuline turbo-ringristmik.

Lisaks on KLM Projekt hetkel projekteerimas Narvas Äkkeküla teed, kuhu on samuti planeeritud ringristmik. Piirkonda on planeeritud rajada tervisespordikeskus, samuti mitmed ärikrundid, seega on seal oodata liikluskoormuse korralikku kasvu. Seetõttu on Äkkeküla teele planeeritud üherealine ringristmik, mis tagaks sujuvama liikluse ka suurema liikluskoormusega ajavahemikus hommikuti ja õhtuti.

ringristmik

21.02.2023